Wybierz kompozcyję zapachową dla siebie

Kompozycje ekskluzywne:

- Peace & Quiet

- Wood House

- Coffee Time

- Power of Love

- Joe Black

 

Kompozycje świąteczne i jesienne:

- Christmas Joy

- Winter Evening

- Pumpkin Pie

 Kompozycje kwiatowe:

- Flower Garden

- Roses are Red

 Kompozycje orzeźwiające:

- Orange Submarine

- Early Morning 

czytaj całość »
Prawidłowe palenie świec
Prawidłowe palenie świec

Prawidłowe palenie świecy ma istotny wpływ na jej żywotność oraz Wasze bezpieczeństwo i zadowolenie, dlatego też poniżej przedstawiam kilka zasad dotyczących palenia świec:

  1. Czas palenia

Prawidłowe palenie świecy wiąże się z roztopieniem wosku na całej szerokości. W tym celu świeca powinna być palona 2-3 godziny bez przerwy. Dzięki temu świeca będzie palić się równo oraz nie powstaną tzw. tunele.

  1. Co jeśli świeca wypala się „tunelowo”?

Wypalanie tunelowe to nieprawidłowe wytapianie się wosku. Wosk nie rozpuszcza się po brzegi świecy, tylko ku dołowi aż do dna. Jeśli świeca wypala się tunelowo to znaczy, że czas jednorazowego palenia był zbyt krótki i wosk na powierzchni nie miał szansy odpowiednio stopnieć. Warto więc pamiętać o tym, aby jednorazowo świecę palić na tyle długo aż do upłynnienia wosku, który utworzy tzw. basen.

  1. Długość knota

Należy pamiętać, aby knot świecy nie był zbyt długi. Zarówno jak dla świec z drewnianym knotem i zwykłym zaleca się, aby jego długość wynosiła 3-4mm. Jeśli knot jest dłuższy świeca może dymić. Przycinanie knota powinno odbywać się, kiedy wosk na powierzchni jest twardy, umożliwi to zachowanie czystości wosku. Wszelkie zanieczyszczenia należy usunąć (polecam po prostu ukruszyć palcami to co sie juz wypaliło; jak świeca zaczyna dymić znaczy że juz pora skrócic knot).

czytaj całość »
Dlaczego warto wybrać świece sojowe Love my candle?
O świecach love_my_candle

Świece zapachowe Love my candle tworzę w całości ręcznie. Każda świeca wykonana jest z największą starannością i dbałością o każdy szczegół, począwszy od doboru wysokiej jakości wosku sojowego i kompozycji zapachowych, poprzez proces produkcji świec, kończąc na jej zapakowaniu w duchu eko i zero waste.

Świece Love my candle powstają z wosku sojowego który jest w 100% ekologiczny i wegański. Wosk sojowy jest biodegradowalny a więc bezpieczny nie tylko dla Ciebie ale i dla środowiska naturalnego. W trakcie spalania nie wydziela toksycznych substancji - co ma miejsce w trakcie spalania świec z parafiny. Jest tez dużo wydajniejszy - takie świece palą się nawet do dwóch razy dłuzej niz świece parafinowe. Wosk sojowy jest bezpieczny także dla Twoich ubrań gdyż łatwo go usunąć, przemywając odzież ciepłą wodą z mydłem. 

Kompozyje zapachowe powstały zarówno z olejków eterycznych jak i z połączenia olejków zapachowych przeznaczonych do produkcji świec. Olejki eteryczne to całkowicie naturalne substancje pochodzące z roślin, owoców czy kwiatów. Oddziałują zarówno na nasze zmysły jak i korzystnie wpływają na cały organizm. Mają zastrosowanie szczególnie w aromaterapii i kosmetyce z uwagi na swoje wlaściwości lecznicze i terapeutyczne. Olejki zapachowe, ktorych używam są zgodne ze standardami INTERNATIONAL FRAGRANCE ASSOCIATION (IFRA). 
Nie korzystam z gotowych mieszanek zapachów ale komponuję je sama, łącząc minimum 3 różne olejki tak aby zapach, który powstanie był niepowtarzalny i nie do podrobienia. 

 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl