Dlaczego warto wybrać świece sojowe Love my candle?
O świecach love_my_candle

 

Świece zapachowe Love my candle tworzę w całości ręcznie. Każda świeca wykonana jest z największą starannością i dbałością o każdy szczegół, począwszy od doboru wysokiej jakości wosku sojowego i kompozycji zapachowych, poprzez proces produkcji świec, kończąc na jej zapakowaniu w duchu eko i zero waste.

Świece Love my candle powstają z wosku sojowego który jest w 100% ekologiczny i wegański. Wosk sojowy jest biodegradowalny a więc bezpieczny nie tylko dla Ciebie ale i dla środowiska naturalnego. W trakcie spalania nie wydziela toksycznych substancji - co ma miejsce w trakcie spalania świec z parafiny. Jest tez dużo wydajniejszy - takie świece palą się nawet do dwóch razy dłużej niż świece parafinowe. Wosk sojowy jest bezpieczny także dla Twoich ubrań gdyż łatwo go usunąć, przemywając odzież ciepłą wodą z mydłem. 

Kompozycje zapachowe powstały zarówno z olejków eterycznych jak i z połączenia olejków zapachowych przeznaczonych do produkcji świec. Olejki eteryczne to całkowicie naturalne substancje pochodzące z roślin, owoców czy kwiatów. Oddziałują zarówno na nasze zmysły jak i korzystnie wpływają na cały organizm. Mają zastosowanie szczególnie w aromaterapii i kosmetyce z uwagi na swoje właściwości lecznicze i terapeutyczne. Olejki zapachowe, których używam są zgodne ze standardami INTERNATIONAL FRAGRANCE ASSOCIATION (IFRA).

Nie korzystam z gotowych mieszanek zapachów ale komponuję je sama, łącząc minimum 3 różne olejki tak aby zapach, który powstanie był niepowtarzalny i nie do podrobienia. Każda świeca ma zatem wyjątkowy zapach, którego nie znajdziesz w żadnej innej świecy. Stworzenie przyjemnej w odczuciach i odpowiedniej intensywności kompozycji, składającej się z kilku olejków to długi proces, wielokrotne testy zapachu oraz palenia świecy. 

Knoty bawełniane w moich świecach są ekologiczne w 100%, wyprodukowane bez użycia środków chemicznych z niebielonej bawełny o standardzie 100 OEKO-TEX. Jeśli masz w ręku świecę z knotem drewnianym – to wiedz, że przy jego spalaniu charakterystycznie „skwierczy” – ten aspekt na pewno dodatkowo wzmocni przyjemne odczucia z palenia świecy.

Świece zalewane w formie posiadają przede wszystkim walory estetyczne, dekoracyjne i z mojego doświadczenia polecam wykorzystanie ich w ten sposób – rezygnując z ich palenia. Nie narażaj świecy na wystawianie na słońce i wysokie temperatury aby świeca nie roztopiła się oraz aby nie zmieniła koloru (wosk może żółknąć). Jeśli jednak zamierzasz je palić, pamiętaj, że z uwagi na ich nierównomierne kształty zaleca się palenie ich ostrożnie z zastosowaniem odpowiednich podstawek aby wosk nie rozlał się i nie zniszczył powierzchni np. stolika.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl